Opublikowano:

Wspomagacze w odchudzaniu

wspomaganie diety

Sen z powiek wielu osób od lat spędza jak zrzucić zbędne kilogramy i znowu poczuć się lekko i pięknie. Oczywiście odpowiednio dobrana dieta i regularne bywanie na siłowni są najlepszymi miarami sukcesu, jednak u wielu osób to nie wystarcza i nadal zbędnych kilogramów jest o wiele więcej niż by tego chciały.

Co przyspiesza metabolizm?

Metabolizm to mechanizm, który wykorzystuje substancję odżywcze dostarczane do naszego organizmu wytwarzając energię i siły witalne. Magazynuje je na „trudne czasy” w naszym organizmie. Jednak czasami zdarza się, że chomikuje ich za dużo, a za mało pobiera na bieżące potrzeby,  co za tym idzie my nie mamy siły, a nasza waga niebezpiecznie wzrasta. Mówi się wtedy o zwolnionym metabolizmie. Co przyspiesza metabolizm ? Możemy posiłkować się zieloną herbatą czy herbatą z imbirem. Te produkty nieznacznie przyspieszają metabolizm. Możemy także zwiększyć naszą dietę o więcej jajek i nasion chia, najlepiej spożywane w towarzystwie owoców leśnych. Jednak pokarm i picie wywarów na niewiele się zda kiedy mamy do czynienia przy mocno zwolnionym metabolizmie. Powinniśmy zacząć przyjmować tabletki na przyspieszenie metabolizmu. Suplementy na przyspieszenie procesów w naszym organizmie zawierają wiele potrzebnych witamin i mikroelementów, które odżywiają nasz organizm i pomagają spalić kalorię w o wiele szybszym tempie. Zapobiegają odkładaniu się zbędnego zapasu i energia jest zużywana na bieżąco, a co za tym idzie? Nie dość, że tracimy na wadze to jeszcze mamy więcej energii.

 

Tabletki często mają w składzie kwas rumenowy, który pierwotnie znajduje się w nabiale czy mięsie jednak w mniejszych ilościach. Owy kwas zamienia tłuszcz w piękną, zgrabną sylwetkę. Suplementy tego typu mają w składzie cynk, który jest również pomocny przy utracie zbędnych kilogramów. Jego główną i najważniejszą właściwością jest kontrolowanie naszego apetytu co nie jest bez znaczenia u osób zrzucających wagę. Katechina z kofeiną natomiast pozwala w szybszym tempie pozbyć się warstwy tłuszczowej i spalić o wiele więcej kalorii na dobę. Odchudzając się powinniśmy również sięgać po suplementy bogate w selen. Reguluje on pracę tarczycy i naszego metabolizmu, a więc nabieramy kontroli nad naszą wagą. Suplementacja i odpowiednie diety jednak nie wystarczą. Musimy dołączyć do tego aktywność fizyczną w postaci treningów. Tabata dla początkujących jest dobrym wyjściem. Przy odrobinie chęci i zaangażowaniu każdy może wprowadzić ją do swojego życia. Po pierwsze dlatego, że trwa kilka minut każdego dnia i każdy znajdzie na nią czas pomiędzy codziennymi obowiązkami. Polega na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń przez 20 sekund i 10 odpoczynku. Robimy około 8 powtórzeń. Ćwiczenia to wymachy rąk i nóg, a także wiele innych ćwiczeń. Z powodzeniem zastępuje aerobic czy fitness w klubie.

 

Jak widać, aby schudnąć nie musimy godzinami być na siłowni czy biegać cały park 3 razy dziennie. Wystarczy kilka elementów zmienić w naszym życiu i zastosować odpowiednią suplementację, a wymarzoną sylwetkę będziemy mieli na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *