Opublikowano:

Jak nie przytyć w Święta Bożego Narodzenia?

Jak nie przytyć

 

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy szczególnie mamy ochotę na małe obżarstwo. Niestety po kilku dniach laby zauważamy na wadze kilka nadprogramowych kilogramów. Na szczęście nie trzeba ryzykować z świątecznych frykasów. Ważne jest jednak to, aby jeść z głową. Odchudzanie po świętach wcale oznacza głodówki. Jeśli wszystko zaplanujemy odpowiednio wcześnie, to z pewnością uda nam się utrzymać pożądaną wagę. Jak nie przytyć w Święta Bożego Narodzenia? Wszystko opisano poniżej.

 

Nie odstawiaj węglowodanów przed świętami

Wiele osób uważa, że ograniczenie ilości spożywanych węglowodanów przez świętami załatwi sprawę. Kilka dni ostrej diety ma nas przygotować do wigilijnej uczty. Jest to oczywiście bzdura. W ten sposób działamy jedynie na swoją niekorzyść. Organizm, który będzie potrzebował węglowodanów zacznie gromadzić na zapas tkankę tłuszczową właśnie w święta. W efekcie przytyjemy jeszcze więcej, niż normalnie.

Owszem, odstawienie węglowodanów jest wskazane, jednak należy zrobić to po świętach. Jeśli przez trzy dni nie trzymaliśmy żadnej diety, to przez trzy kolejne dni powinniśmy odstawić węglowodany. Warto jednak pamiętać, że ta metoda działa do około pięciu dni. Nie zaleca się odstawiania węglowodanów na dłużej, niż pięć dni, gdyż organizm po prostu ich potrzebuje.

 

Wprowadź większą ilość posiłków

Może wydawać się to szalone, jednak na około siedem dni przed świętami należy wprowadzić do swojej diety większą ilość posiłków. Jeśli więc spożywaliśmy cztery posiłki dziennie, to na tydzień poprzedzający Boże Narodzenie powinniśmy zwiększyć ich ilość do ośmiu. Oczywiście nie oznacza to spożywania dwa razy większej ilości jedzenia. Każdy posiłek dzielimy na dwie porcje, dzięki czemu jemy mniej, ale częściej. W ten sposób przygotowujemy organizm do częstego dostarczania energii. Stopniowo przestawia on układ pokarmowy na większą aktywność, dzięki czemu będzie on efektywniej spalał tkankę tłuszczową w święta. Ponadto nagłe spożywanie dużej ilości jedzenia nie będzie dla nas szokiem – będziemy jeść posiłki tak samo często, jednak w większych porcjach.

Boże Narodzenie to czas, kiedy nie mamy ochoty się ograniczać. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie spędzać świąt wyłącznie przy stole. Nie podjadamy, co kilkanaście minut. Nałóżmy sobie limit np. niewielki posiłek raz na trzy godziny.

 

Sięgnij po tabletki przyspieszające spalanie tłuszczy

Tabletki na trawienie tłuszczy to nic innego jak suplement diety, który wspomaga odchudzanie. Ich starannie dobrany skład reguluje pracę układu pokarmowego oraz przyspiesza przemianę materii. Tego rodzaju produkty zmniejszają również ryzyko odkładania się tkanki tłuszczowej, nawet w najbardziej problematycznych obszarach. Ponadto intensyfikują one spalanie tłuszczy, co jest szczególnie ważne w przypadku spożywania dużej ilości jedzenia. Suplementy tego typu pobudzają metabolizm i przyspieszają przemianę materii. Z pewnością jego działanie odczują nawet osoby, które mają problemy z uporczywymi zaparciami, czy też zbyt wolną pracą jelit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *